Cimbálová muzika Milana Broučka

Cimbálová muzika se pod vedením Milana Broučka zaměřuje především na moravský, slovenský a maďarský folklór, doplněný cikánskými rytmy.

Kapela nabízí také klasický plesový repertoár a výjimkou nejsou ani české, slovenské a zahraniční hity. Členové muziky jsou profesionální hudebníci s praxí v předních českých orchestrech a folklórních souborech
Je možné zajistit také vlastní ozvučení.

Milan Brouček – prim

Absolvent plzeňské konzervatoře – housle, zpěv. Hře na housle se začal věnovat již v pěti letech a prošel řadou folklórních souborů (Usměváček, Úsměv, …) a různými orchestry (DJKT, Česká komorní filharmonie, …). V současné době je členem plzeňské filharmonie a primášem kapel “Gili Romani” a “Cimbálová muzika Milana Broučka”. Rád experimentuje s hudebními styly a v jeho hlavě se stále rodí další geniální nápady.

Ondřej Pustějovský – terc

Rodák z Ostravy, na housle začal hrát ve čtyřech letech pod vedením svých rodičů, členů Cimbálové muziky Lipka. Po přestěhování do jižních Čech navštěvoval ZUŠ v Č. Budějovicích a získal přední ocenění na houslových soutěžích (Kocianova houslová soutěž, Prague Junior Note, …). Absolvoval konzervatoř v Č. Budějovicích a poté AMU v Praze. Je laureátem Soutěžní přehlídky konzervatoří v Teplicích a Soutěže Nadace B. Martinů v Praze. Od r. 2008 člen Doležalova kvarteta v Praze, které se v stalo laureátem již dvou mezinárodních soutěží. Od r. 2012 je v Plzeňské filharmonii lídrem skupiny II. houslí.

Michal Vostrý – viola

Původně houslista, pro nadstandardně vysoké IQ a obrovský talent povýšen na violistu. Plzeňák odkojený pivem, přiučen na víno díky Hradecké cimbálové muzice během studií na Farmaceutické fakultě. Nyní také člen Plzeňského MLSu – malého lidového souboru.

Vojtěch Masnica – kontrabas

Středočech, jemuž v žilách koluje slovenská krev. Absolvent hudebního gymnázia a Pražské konzervatoře, nyní posluchač doc. Radomíra Žaluda na HAMU. V roce 2012 se stal Orchestrálním akademikem Pražské komorní filharmonie (nyní Pkf – Prague Philharmonia), kde v dalším roce nastoupil jako člen. Od r. 2015 zastává funkci vedoucího kontrabasové skupiny Plzeňské filharmonie

Vlaďka Křenková – cimbál

Původem z Ostravska s kořeny na Valašsku. Absolventka Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži v oborech Hra na klavír a Hra na cimbál. V minulosti cimbalistka v Souboru lidových písní a tanců v Novém Jičíně. Soukromá učitelka hry na klavír a cimbál, zakladatelka soukromé hudební školy v Praze a hudebně-lektorského webového portálu ChciLekci.cz

Anton Masnica – akordeon

Pochází z Čadce na Slovensku. Absolvent Odborné ladičské školy a Konzervatoře pro zrakově postiženou mládež (kontrabas, akordeon). Vyučoval na Hudební škole Hl. m. Prahy a na Gymnáziu Jana Nerudy. Nyní působí na Konzervatoři Jana Deyla a zastává funkci ředitele v ZUŠ Čerčany. Po celou dobu se věnuje hře na kontrabas a akordeon a jako člen žánrově různých orchestrů a souborů procestoval téměř celou Evropu. Průběžně se věnuje ladění klavírů a spolupracuje s firmou Machart piana.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..