Lejla Abbasová – česky i anglicky

Uvádí společenské večírky, sportovní akce, konference a programy pro děti. Moderuje v českém a anglickém jazyce.

Lejla Abbasová začínala v osmnácti letech v televizi Galaxie, kde moderovala jedinou českou mutaci MTV. Poté krátce působila na TV3, kde točila reportáže z klubů. Následně pracovala šest let jako moderátorka, dramaturgyně a autorka scénářů v televizi Óčko. Uváděla „noční show” reality show „Big Brother“ televize Nova.

Rok a půl moderovala v České televizi pořad Sama doma. Na TV Barrandov a TV Pětka uváděla lifestylový poradenský magazín Maminka. . Ve svých 21 letech se stala tiskovou mluvčí Ligy etnických menšin, přes které se seznámila s projektem adopce dětí na dálku. Zhruba pět let pracovala jako koordinátorka tohoto projektu pro Keňu, díky programu v Keni i půl roku žila.

Později Lejla založila nadační fond Asante Kenya (asantekenya.org) a Projekt Medela, který se snaží pomoci znevýhodněným dětem po celém světě. Asante Kenya v průběhu let podpořil 19 projektů v Keni, vedle základních škol zřizoval i internátní vzdělávací středisko pomáhající dívkám utíkajícím před ženskou obřízkou a počítačovou učebnu s výukou e-afric@ Cyber Café pro děti ze slumů.

V dnešní době spolupracuje nadační fond s neziskovou organizací RedTribe, působící na hranici mezi Keňou a Tanzánií, která ve spolupráci s masajskou komunitou zřizuje základní školu Maasai Academy a další návazné projekty.
Projekt Medela podporoval neziskové organizace a jejich konkrétní projekty. V jeho režii byl vydán kalendář Jana Saudka představující významné české ženy, Medela také připravila a publikovala knihu pohádek z podporovaných destinací s názvem Pohádky z jiných světů. V jeho produkci (a koprodukci České televize) také vznikl a byl financován dokument Olgy Sommerové Medela, latinsky pomoc.

Za svou humanitární činnost obdržela Lejla v roce 2009 bronzovou medaili Ministerstva zahraničních věcí.
V letech 2009 – 2010 pracovala jako tisková mluvčí a poradkyně ministra pro lidská práva. Lejla je patronem prestižní Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (dofe.cz), nejstarší mezinárodní evropské ceny pro sociální inovace SozialMarie pro rok 2017 (sozialmarie.org) a dalších neziskových projektů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..