THE PRIMITIVES GROUP OF PRAGUE

Publikováno: 4. 4. 2024

Jsou vlastně internacionální kapela. Sjíždí se na každý koncert.

Frontman – zpěv, bluesová harmonika Ivan Hajniš ze Švédska

Kytarista Zdeněk Burda z Německa

Rytmika ze severní Moravy – Šumperka

Klávesové nástroje – Jarda Šantrůček od Hradce

Houslistka Helén RockHousle z Prahy


Ivan HAJNIŠ – zpěv, kytara, bluesová harmonika je český blues-rockový zpěvák, kytarista, hráč na foukací harmoniku a v neposlední řadě legenda československého undergroundu. V 60. letech byl zakladatelem a frontmanem kapely The Primitives Group – české psychedelic rockové skupiny, která je označována za jednu z prvních skupin na světě, která na pódiu používala ohňové a kouřové efekty, luminiscenční barvy, zvukové a filmové efekty i živá zvířata. Skupina byla velice populární už od svého založení roku 1965 až do roku 1969, kdy Ivan Hajniš emigroval do Švédska. Ivan ovšem na hudbu nezanevřel a věnuje se jí stále aktivně dodnes.


Koncertuje po celé Evropě a reprezentoval Českou republiku na různých festivalech a akcích., jako jsou například: Ballerup International Music Festival (Dánsko), 20. Výročí pádu Berlínské zdi – koncert na Alexander platzu v Berlíně, zpíval a hrál na blues harmoniku s německou kapelou Mr. Speiches Monokel Blues Bandem, zahrál akustické blues na vzpomínkové akci teroru komunismu v bývalé Stasi věznici, ve východním Berlíně, hrál několikrát na Malmö festivalech ve Švédsku a Norsku atd... Ivan si také zahrál s jedním z nejúspěšnějších trumpetistů světa Wyntonem Marsalisem (USA). Hrál na lodích plujících mezi Švédskem, Německem, Finskem a Estonskem kde vystupoval např. s vítězkou Eurovise Charlotte Perelli.


Vidět jste mohli Ivana také v televizních pořadech ve Švédsku ale i v pořadech České televize: Blues ze Staré Pekárny, Comeback 1991, Večírky Semaforu s Markovičem, Big Beat, Fenomén Underground, Beatové festivaly z pražské Lucerny atd. Vydal několik CD a LP s vlastní tvorbou, např: „Best of Ivana Hajniše“ – (18 originálních skladeb v anglickém jazyce), ze kterého hraje nově postavená kapela na živých koncertech většinu skladeb. Ivan Hajniš napsal 3 velice úspěšné knihy: Emigrace Primitiva, Ukradené děti a Legenda The Primitives Group – vydáno u Pragoline Jindřicha Krause. Poslední knížky Legenda The Primitives Group bylo vydáno 2000 výtisků a pro velký zájem se vytiskl další náklad. Vzhledem k úspěchu všech Ivanových knížek se připravuje vydání čtvrté knížky ,,Všechno co se třpytí, není zlato,, která pojednává o vzniku a problémech, trnitou cestou Českým showbyznysem, nově zrozené legendy The Primitives Group of Prague od roku 2016 až po dnešek.

SPOLUPRACUJEME

Webevize

S námi budete vidět

Kde nás také najdete:

Používá technologie Webevize

© 2023 Ivan Rössler