SYNKOPY 61: Letošní turné skončilo, ať žije turné v roce 2024

Publikováno: 19. 12. 2023

Letošní turné Synkopy 61 odstartovaly v 11. března v kulturním domě v Písku, 19. června jim tleskalo ve stoje publikum v DK Poklad v Ostravě, o den později si zahráli v Podivíně, 23. června pak následovalo vystoupení na festivalu Valašský špalíček ve Valašském Meziříčí. 19. srpna hráli v Útěchově. Pak přišel a podzim a s ním vystoupení 22. září v Letovicích, následovaly koncerty 26. října v Kolíně, 19. listopadu ve vyprodaném Sonocentru v Brně. Koncert se natáčel i na filmový záznam. Závěr patřil koncertům 23. listopadu v Městské knihovně v Praze a o den později v Berouně.

Za všechny koncerty nejlépe vypovídá článek v Kolínském deníku, ze kterého vybíráme dva úryvky:

Rok svého vzniku má brněnská kapela Synkopy 61 navždy zakotven ve svém názvu, patří mezi nejdéle hrající hudební soubory doma i ve světě, a přestože několik členů ze základní sestavy už není mezi živými, ostatní muzikanti pořád brázdí rocková pódia. Nyní se po letech vrátili do sálu kolínského společenského domu a potěšili nadšené publikum, které vytvořilo výbornou atmosféru.

Dvakrát kapela sáhla ke směskám nejznámějších písní, více aplaudovaná byla ta druhá s písničkami jako Kámen mudrců či Bílý vrány z repertoáru britské kapely Uriah Heep, tu připomněla i skladba Hrej se mnou fair. "Nyní vám zazpíváme píseň, která se umístila v soutěži skladeb na 2. čs. beatfestivalu v pražské Lucerně v roce 1968 na druhém místě a jmenuje se Casanova", uvedl kytarista, zpěvák a zakládající člen kapely Petr Směja.

Tolik Kolínský deník.

V současné době se Synkopy 61 pilně připravují na turné 2024. Plánují alespoň deset koncertů.

SPOLUPRACUJEME

Webevize

S námi budete vidět

Kde nás také najdete:

Používá technologie Webevize

© 2024 Ivan Rössler