ŠVEJK BAND

Publikováno: 4. 4. 2023

Veselá partička muzikantů vám nabízí písničky z hospůdek, kabaretů a šantánů počátku XX. století, „hašlerky“, kuplety, staropražské i lidové písně, popěvky ze zákopů světové vojny, ba i songy z počátků českého trampingu, slavné instrumentální kousky a dobové šlágry.

Rokem založení je letopočet 1996, každý z muzikantů má však za sebou letité

zkušenosti z působení v dalších hudebních tělesech různých žánrů.

Účinkují ve stylových kostýmech v obsazení: harmonika, housle, kontrabas či fagot, vozembouch a samozřejmě všichni zpívají!!!

Se svojí muzikou projeli velký kus světa - absolvovali 4 velká a úspěšná turné po USA, kdy vystupovali na prestižních světových hudebních festivalech WORLD FEST, FESTIVAL OF NATIONS atd., třikrát byli na angažmá v Japonsku, jejich muzika slavila úspěchy i na festivalech v Mexiku, ale například i ve Vietnamu. Nesčetněkrát účinkovali v Itálii, Maďarsku a Německu, reprezentovali naši kulturu na různých slavnostních akcích České republiky - např. v Anglii, Belgii,

Lichtenštejnsku, Bulharsku, Lotyšsku, Kazachstánu, Číně.

Jejich písničky znáte z rozhlasu i televize, vydali 2 CD, v USA vystupovali v mnohých rádiích a TV stanicích, v r. 2001 zvítězili v konkursu kapel z celého světa a dostalo se jim cti doprovázet country legendu Dolly Parton na slavnostním otevření Festival of Nations.

V TV pořadech je sledovali i diváci v USA, Belgii, Maďarsku, Francii a Anglii.

V Čechách a na Moravě hráli snad v každém větším městě.

SPOLUPRACUJEME

Webevize

S námi budete vidět

Kde nás také najdete:

Používá technologie Webevize

© 2024 Ivan Rössler