Podél cest 2020

Publikováno: 14. 2. 2022

Původní nahrávky autorského alba Petra Rezka Podél cest vznikaly v roce 1976. Vyšla v Pantonu, ale v médiích byla zakázána. A tak ji po letech Petr Rezek nahrál znovu. O novém nahrávání řekl: „Moc si vážím spolupracovníků, kteří se na vzniku původního alba podíleli, roto jsem se rozhod! tento projekt oživit. Zachoval jsem původní aranže Oty Petřiny, samozřejmě s nutnými úpravami a zvukem, který koresponduje s dnešní dobou.

A jsem přesvědčený o tom, že jsem své letité písně nazpíval s jinou atmosférou

než tehdy.“

Osobně mne autorská deska Petra Rezka příjemně překvapila. Jeho písně jsou výrazně jiné než jeho obvyklé hity (Modrá zem, Kino Gloria a mnohé další). Poslouchají se velmi příjemně, čemuž dopomáhá jeho melodický hlas. Zcela souhlasím s tím, co o Rezkovi prohlásil hudební kritik Leo Jehne: "Petr Rezek je zpěvák spíše civilního projevu, s příjemným témbrem a dobrou působnosti na publikum. Klade důraz na melodičnost písni a jeho repertoár se vyznačuje vesměs dobrými texty."

Myslím, že kdyby Leo Jehne měl možnost si album Podél cest poslechnout, nezměnil by ze svého hodnocení ani slovo. A jsem si jist, že by ocenil Petra Rezka nejen jako vynikajícího zpěváka, ale i výtečného hudebního skladatele.

Všechny melodie napsal Petr Rezek, o texty se podělili Eduard Pergner, Pavel Vrba a Pavel Žák. Hudební aranžmá je dílem Oty Petřiny.

Zpěv, keyboards, akustické kytary: Petr Rezek, elektrické kytary: Fredy Bittner, piano: Vlastimil Červenka.

Recording, mixing a mastering: Petr Rezek. Fotografie: František Jirásek.

Desku si můžete objednat ZDE.


KONTAKT

telefon +420 602 448 295

e-mail IRossler@seznam.cz

SPOLUPRACUJEME

Webevize

S námi budete vidět

Sledujte nás:

Používá technologie Webevize

© 2022 Ivan Rössler