Kdo je Simeon Hýbl?

Publikováno: 23. 11. 2021

Zakladatel a zpěvák gospelového projektu Alfa Gospel Praises Simeon Hýbl přesídlil z Čech do Anglie a vyměnil zpěv i gospel za tvorbu instrumentálních skladeb. V těchto dnech vydává už čtvrté instrumentální album s názvem „Out of my heart“ s podnázvem „Girl from Ipanema“.

Název Out of my heart, vyjadřuje vztah k jednotlivým dílům. Všechny skladby, jsou mými srdcovými. Oblíbených mám celou řadu, ovšem tyto vyjadřují mne. Album má celkem dvanáct skladeb, přičemž je to vyvážené šesti známými světovými upravenými mou rukou a šest skladeb ryze mých autorských. Starý příběh dívky z Ipanemy, o které zpíval již Frank Sinatra, tak nějak podtrhuje podtext celého alba a jako paralela jde mé dílo „You in Me“, která v sobě skrývá jeden silný příběh.

Simeon Hýbl od gospelu k instrumentálkám.

Simeona Hýbla jsem poznal jako zpěváka, zakladatele a lídra gospelového projektu Alfa Gospel Praises. Pak mi zmizel na nějakou dobu z očí a nedávno se mi ozval, že už žije několik let v Anglii a že gospel a jazzrock dočasně vyměnil za tvorbu instrumentálních skladeb. V současné době vydává už čtvrté instrumentální album s názvem „Out of my heart“ s podnázvem „Girl from Ipanema“. Tak jsme si na dálku povídali o tom, co je v jeho životě (hudebním) nového.

Jak vůbec vznikl nápad instrumentálního alba? Věnoval jsi se především pěvecké činnosti a nyní jsi přesedlal na instrumentální tvorbu. Má to snad signalizovat nějakou hudební změnu?

První instrumentální a v zásadě i debutové album jsem vydal v roce 1992 a chtěl jsem se tak nějak osmělit a současně i otestovat trh. Druhé instrumentální vyšlo v roce 1998, přičemž v mezidobí vyšla již dvě zpívaná alba (1994 a 1996) a rovněž jeden muzikál (1997). Není to tedy útěk, ale spíše potřeba něco vyjádřit a současně možná vnést i určitou rovnováhu do mé tvorby.

Tvoříš to sám anebo se na albu někdo podílel?

Celé album vzniklo v mém novém studiu a v podstatě mimo saxofon jsem celé album postavil sám. Nemohu ale při této příležitosti zapomenout poděkovat právě za úžasný saxofon Michalovi Žáčkovi, který tomu všemu vtiskl úžasného ducha. Michale díky!

KONTAKT

telefon +420 602 448 295

e-mail IRossler@seznam.cz

SPOLUPRACUJEME

Webevize

S námi budete vidět

Sledujte nás:

Používá technologie Webevize

© 2022 Ivan Rössler