NOVINKY

BOHDAN MIKOLÁŠEK – TVOŘE U MOŘE

Publikováno: 29.6.2024

Bohdan Mikolášek mě vždy mile překvapí. Například hezkým klipem. S chutí jsem si písničku na videu několikrát pustil. Má letní atmosféru a nabádá, abych dýchal zvolna. Tak dýchám zvolna a na dálku na trase Chyňava – Sutivan posílám otázky.

Ahoj, poslal jsi mi klip. To je novinka nebo jsi něco vybral z archivu?


Ne. Dostal jsi premiéru. Tahle písnička je velmi čerstvá a opravdu nejnovější. V červnu je zde nejen hezky, ale jakoby náhodou má v červnu narozeniny moje žena Jana. A tak “šetřím za dárky”, složím ji písničku a zazpívám při probuzení.

Klip má hezkou atmosféru kde se to točilo a kdo je autorem videa? Hudbu a text jsi jako obvykle napsal sám.


Jsme na místě kam jedni jezdí na dovolenou, ale můj dědeček Antonín před mnoha lety jsem přijel za práci. Byl zde ještě za Rakouska-Uherska obecním lékařem a propagátorem turismu. Ani básníci zde nezahálí. A kde to je? V chorvatské Dalmácii na ostrově Brač naproti Splitu v přístavním a výstavním městečku Sutivan.

Takže zatímco tvoje manželka se sluní s plave, tak ty pod borovicemi potají skládáš novou písničku. A kde to nahráváš?


Při rekonstrukci dvě stě let staré kamenné stavby byla samozřejmě má první otázka, kde budu mít nahrávací studio. Na dnešní monitory je třeba stín, ale ještě důležitější je mu vždy výhled. A ten mám. Dívám se dolů na přístav, na moře a nad Splitem v dálce tuším horu Říp.


Jak to zvládáš? Přece jen počítače…


Vlastně jsem studoval na elektroinženýra jen kvůli muzice. Hudebně jsem se narodil už do doby vstupu elektroniky. Nejen na nahrávání ale i nových elektronických nástrojů. Brzo přistoupily i počítače, a tak jsem měl docela náskok před muzikanty. kteří neznali techniku a techniky, kteří neznali hudbu. I fotoaparát, natož videokamera je jakoby předurčena patřit k hudbě. Mimochodem jsem rok studoval na FAMU.

Kdy a kde tě uslyšíme?

27. července v Kralovicích v evangelickém kostele uvedu pořad Dům kde bydlí láska. Tak se na vás těším.

SPOLUPRACUJEME

Webevize

S námi budete vidět

Kde nás také najdete:

Používá technologie Webevize

© 2024 Ivan Rössler