Zuzana Stirská – Jen já a klavír

Je stejně dobrá zpěvačka spirituálů, gospelů, ale i šansonů, muzikálů a dokonce i jazzových skladeb. Ve všech písních se doprovází sama na klavír, a protože je i dobrá vypravěčka pořad doplňuje zajímavými historkami z bohatého uměleckého

Zuzana Stirská je po mnoho let spojována se souborem Fine Gospel Time, který pravidelně pořádá oblíbené Gospel Time Party, a koncertně vystupuje. Teď přichází s projektem, který jsme nazvali Jen já a klavír. Jde o komorní pořad, ve kterém se Zuzana blýskne širokou škálou svých pěveckých možností. Už jako jedenáctileté děvče účinkovala v pořadech a hrách Jiřího Suchého -Ten pes je váš?, Čarodějky, Kytice, Plakala panna, plakala. Po šestiletém působení na scéně divadla Semafor začala zpívat s Jiřím Helekalem, skupinami Kroky Františka Janečka, Maximum Petra Hanniga, country skupinou Teskar a dalšími. S hercem Jaromírem Hanzlíkem nazpívala úspěšnou desku Milenci.

Pak přišla emigrace. Po těžkých začátcích a následné spolupráci se skupinou Nashville Playboys se pod pseudonymem Susanna Prag probojovala mezi přední hvězdy německé hudební scény. Zpívala na koncertech s formací Jamese Lasta, s Guntherem Gabrielem, Mikem Oldfieldem, Robertem Blanco, Heinem a dalšími. Natáčela desky se skupinou Eruption, vystupovala v mnoha televizních i rozhlasových programech. Koncertovala na zámořských lodích, na kterých obeplula téměř celý svět – od Grónska až po Antarktidu.
Po svém návratu do vlasti hostovala v divadle Semafor s takovým úspěchem, že ji pan Jiří Suchý znovu požádal o spolupráci a napsal jí tentokrát „na tělo“ pořad s názvem „Zuzana se vrací“, ve kterém na oplátku jako host vystupoval zase on. Pro tento pořad vznikl i soubor Fine Gospel Time.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..