Zuzana Stirská a Fine Gospel Time

Zakladatelkou a sólistkou souboru GOSPEL TIME je Zuzana Stirská, kterou si někteří mohou pamatovat jako desetiletou holčičku, která vystupovala po boku Jiřího Suchého ve hrách „Čarodějky“, „Ten pes je váš? „ a „Kytice“. Od té doby vydala řadu desek. Ta poslední nese název „Happy Day“. V osmdesátých letech žila v NSR, kde se jí pod pseudonymem Susanna Prag povedlo vystupovat s takovými hvězdami jako Mike Oldfield, orchestr Jamese Lasta, skupinou Eruption a dalšími. V devadesátých letech se vrátila a Jiří Suchý pro ni a tehdy desetiletou dceru Viki napsal recitál „Zuzana se vrací“. Pro tento pořad založila v roce 1999 sbor Gospel Time. Vystupuje nejenom s ním, ale poměrně často ji můžete slyšet i samostatně.

Gospel Time

má až dvacet členů, své obsazení a hudební doprovod je schopen přizpůsobit požadavkům pořadatele: 4 – 20 zpěváků, s doprovodem klavíru, na halfplayback, s rytmikou, harfou nebo větší kapelou včetně dechových nástrojů. Gospel Time spolupracuje s velkým symfonickým orchestrem Filharmonie Hradec Králové, což je velice elegantní kombinace vhodná pro obzvlášť velké a slavnostní akce. Také délka pořadu je variabilní a lze ji přizpůsobit potřebám jakékoliv akce. Repertoár netvoří jen gospely a spirituály, ale i blues, jazz, rock and roll, country, muzikálové melodie, písničky ze Semaforu i lidovky. Vše v nových úpravách i v tradičním provedení. Program Gospel Time je pro všechny generace.

Přesto, že je soubor znám především díky gospelovému repertoáru, prezentuje na svých koncertech průřez rozmanitými hudebními žánry, se kterými vystupuje nejen v kostelích a na samostatných koncertech, ale při nejrůznějších příležitostech – firemních oslavách, lázeňských akcích a kongresech, vernisážích a festivalech, na hradech a zámcích, na výletních lodích a dalších místech, které si jen dovedete představit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..