Irena Budweiserová

Je známá především ze Spirituál kvintetu, ve kterém až na kratší odmlku působila od svých studií (1980) do konce roku 2010.

Kromě toho má na svém kontě řadu úspěšných sólových projektů, které vyvrcholily vydáním sólových alb, z nichž už to první (Blue Soul) bylo nominováno na cenu Jazzový Kája za rok 1993.

O pět let později vznikla její současná doprovodná skupina Fade In ve složení: Vít Fiala – kontrabas, Jaroslav Šindler a Miroslav Linka-kytary. Ona sama rozšířila své působení na pódiu o percussivní nástroje, např. djembe, kabasu atd. V Irenině repertoáru jsou zastoupeny různé hudební žánry, které spojuje její jedinečný hlas a citlivý a erudovaný doprovod její kapely. Programem se prolínají spirituály s gospely, jazzové standardy, blues, soul, folkové balady a vlastní tvorba známá hlavně z jejích tří posledních CD – Korýši času, Někdy si připadám jak pták a Nobody´s fault.

Nabízíme tato Koncertní vystoupení

Vernisáže – v menších prostorách zazpívá Irena akusticky spirituály a balady s vlastním doprovodem na percusse. Popřípadě si pozve jednoho kytaristu či celou kapelu.

Firemní a podobné společenské akce – jako host může koncertovat se svou kapelou akusticky či s pomocí zvukového technika.

Festivaly – její repertoár prochází žánry a je tudíž vhodný na folkové, jazzové i alternativní scény.

Kostely – zde je k dispozici klasický spirituálový a gospelový repertoár.

Divadla, kulturní domy, kluby a jiné prostory – spirituálový a gospelový repertoár je doplněn převážně vlastní tvorbou.

Vánoční koncerty – Vánoční spirituály a gospely spolu se starými francouzskými, španělskými, anglickými a našimi Vánočními písněmi tvoří páteř tohoto vystoupení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..