Martina Kociánová

V osobě Martiny Kociánové najdete vhodné spojení moderátorky a hudebního hosta.

Už během studií začala pracovat jako redaktorka a moderátorka zpravodajství České televize. Moderovala hlavní zpravodajskou relaci v TV Nova, hlavní zprávy TV Prima. V roce 2007 moderovala na ČT24 živý diskuzní pořad Vedlejší efekty. Do loňského roku měla vlastní úspěšný pořad v Českém rozhlase (Kupředu do minulosti) a v současnosti na stejné stanici moderuje profilové rozhovory osobností Host do domu.

Souběžně s touto moderátorskou a novinářskou profesí hostuje v operních domech v Česku, koncertuje doma i v zahraničí a spolupracuje s mnoha hudebními tělesy.
Pravidelně koncertuje s Triem Amadeus, s kytaristou Lubomírem Brabcem, s harfenistkou Kateřinou Englichovou. Spolupracovala s řadou hudebních těles, například s PKF, Severočeskou filharmonií, Královéhradeckou filharmonií, Janáčkovou filharmonií Ostrava, Wihanovým kvartetem.

Koncertuje nejen na domácích scénách, ale také v New Yorku, San Franciscu, Los Angeles, Německu, Rakousku, Francii, Japonsku. Ve své koncertní činnosti se věnovala i dětem. Koncertní program „Vážná“ hudba nemusí být vážná“ usiloval o to přiblížit klasickou hudbu mladým lidem. Za činnost v oblasti umění jí v roce 2002 udělila Evropská unie umění Cenu Gustava Mahlera.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..