Jakub Železný česky , anglicky a rusky

TýTý 2013, natáčení kampaně ve studiu 5 na Kavčích Horách

Novinářskou kariéru začal na počátku roku 1993 v Českém rozhlase, kde strávil jako redaktor a moderátor téměř 20 let.

Od poloviny 90. let externě spolupracoval s firmami, dodávajícími pořady pro soukromé televizní stanice.

V roce 1999 poprvé moderoval v České televizi, šlo o pořad Nedělní ráno. Ve zpravodajství ČT působí od léta 2002, uváděl diskusní pořad Špona, poté Dobré ráno s Českou televizí, Studio ČT 24, Interview ČT24 a mnoho dalších, včetně speciálních projektů k významným událostem či výročím, kde působil i jako reportér.

V současnosti je vedoucím moderátorů Redakce zpravodajství a zároveň moderuje hlavní zpravodajskou relaci Události. O televizním zpravodajství přednáší na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

Vedle moderování v ČT moderuje často různé odborné konference, slavnostní předávání cen aj. Vícekrát moderoval například Dny USA a EU, konference Internet ve státní správě a samosprávě, akce spojené s Festivalem architektury Prague Architectural Week, předávání cen neprofesionálního českého fotbalu Grassroots, vyhlašování ocenění nejlepších vědců Česká hlava, různé akce Hospodářské komory ČR aj.

V moderátorské činnosti se velmi často věnuje i neziskovým aktivitám (zahájení výstavy Wintonovy vlaky, slavnostní večer SOS dětských vesniček, akce pro sdružení Post Bellum – Příběhy 20. Století, organizaci Člověk v tísni, Knihovnu Václava Havla, Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové aj.)

Další podmínky, včetně ceny apod., sdělujeme až na základě konkrétní poptávky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..